Hur kommunicerar man med en jobbig Kompis, galen Granne, märklig svärfar eller en svår kollega? Med massa humor och igenkänningsfaktorn på topp reder PG Wettsjö ut vad besvärlighet faktiskt är. Bli en mästare på kommunikation och en fena på att hantera "surgubbarna" i ditt liv - boka dina biljetter idag!
Ta med kompisen, familjen och kollegorna till en kväll full av skratt och aha-upplevelser kring ditt egna och andras beteenden. PG Wettsjö bjuder med dig på en fartfylld och inspirerande föreläsning med unika insikter i mänskligt beteende. Som retoriker av världsklass kan han konsten att trollbinda sin publik med spännande anekdoter och berättelser de flesta känner igen sig i. PG ger också konkreta råd på hur du lyckas kommunicerar med riktigt knepiga typer. Han har en briljant förmåga att beskriva ”oss människor” och vårt ibland märkliga beteende, genom en stor
portion självironi och insikt i sina egna svagheter.
Detta kommer du ta del av under föreläsningen:
· Konsten att kommunicera med en surgubbe
· Vad dålig kommunikation kan kosta våra relationer
· Vanans hopplösa makt
· Gott humör ger gott humör
· Vinnande kommunikation
PGs mål är att du ska lämna föreläsningen med ett stort leende och en fördjupad förståelse för varför vi kommunicerar så som vi gör. Han avslöjar även kommunikations-knepen som till och med fungerar på en surgubbe.
Vi lovar er en magisk show i högt tempo med många skratt, med en agenda som kommer att överträffa era förväntningar.
_____________________________
Mer om PG Wettsjö
PG Wettsjö, enligt många en av landets absolut främsta föreläsare. Han är en retoriker av världsklass. PG Wettsjö fortsätter att inspirera sina åhörare med sina unikt populära föreläsningar. Med över 27 års erfarenhet och nästan 3500 föreläsningar har han samlat på sig en bred kunskap och erfarenhet inom motivation, arbetsglädje, kommunikation, konflikthantering och bemötande. Han är författare till flertalet omtalade böcker om kommunikation, kundservice och presentationsteknik. Oavsett om PG genomför en kort föreläsning eller en längre utbildningsprocess så är fokus att deltagarna ska få något konkret med sig hem. PG måste upplevas live.
Representerar du ett företag som vill ha biljetter på faktura? Vänligen kontakta oss på kontakt@atikko.se